komitet.protestacyjny.slaskie@fssm.pl

Aktualności

PRZEDWYBORCZE SPOTKANIE W KATOWICACH – 1 PAŹDZIERNIKA 2019 r.

1 pażdziernika 2019 r. w Katowicach odbyło się spotkanie środowiska "mundurowych" z rekomendowanymi przez FSSM RP kandydatami startującymi w nadchodzących wyborach do Sejmu RP w woj. śląskim z listy KW Koalicji Obywatelskiej -  Mirosławą Nykiel, Ewą Kołodziej, Markiem Wójcikiem i  Mirosławem Suchoniem, zorganizowane przez śląskie struktury SEiRP.

Aktualności

OBCHODY DNIA SENIORA POLICYJNEGO W MYSŁOWICACH

31 sierpnia 2019 roku w restauracji „BRAKS” w Mysłowicach spotkali się emeryci i renciści policyjni wraz rodzinami, by uczcić Dzień Seniora Policyjnego. W spotkaniu uczestniczyli uprawnieni emeryci i renciści policyjni z Koła nr 27 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Mysłowicach oraz zaproszeni goście.

Aktualności

PODZIĘKOWANIE DLA PANA JANUSZA ZEMKE

Z nie mniejszym żalem przyjęliśmy wiadomość, że ogromne zaangażowanie i praca na rzecz wyborców z kujawsko-pomorskiego  Europosła VII i VIII kadencji PE dr Janusza Zemke, nie dały Mu w wyborach z 26 maja 2019 r. mandatu na kadencję kolejną.  My, za to co robił w tym czasie, zwłaszcza dla środowiska byłych żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych i ich rodzin, jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni.

Aktualności

PODZIĘKOWANIE DLA PANI KRYSTYNY ŁYBACKIEJ

Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację, że w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego nie wystartuje Pani dr. Krystyna Łybacka. Żal był tym głębszy, że jako Europoseł VIII kadencji PE mocno zaangażowała się w obronie praw byłych funkcjonariuszy służb mundurowych i ich rodzin represjonowanych "ustawą" z 16 grudnia 2016 r. Niniejszym pragniemy wyrazić jej za to nasze ogromne podziękowanie.

Aktualności

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2019 – SPOTKANIE W BIELSKU-BIAŁEJ 08.05.2019

8 maja br. o godz.18.00 w Bielsku-Białej miało miejsce spotkanie wyborcze z  kandydatką do Parlamentu EU z list Koalicji Europejskie,  posłanką do Sejmu RP Mirosławą Nykiel (PO) , pod hasłem "Zmiana ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu RP". W spotkaniu udział wzięli posłowie do Sejmu RP:  Tomasz Siemoniak (PO), Ewa Kołodziej (PO), Marek Wójcik (PO)  i Mirosław Suchoń (.N) oraz przedstawiciele FSSM RP – płk. Zdzisław Czarnecki -...


  • 2019-05-08
Aktualności

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2019 – SPOTKANIE W CZĘSTOCHOWIE 06.05.2019

6 maja 2019 r. o godz. 18.00 w  Częstochowie, w Hali Widowiskowej przy ul. Żużlowej 4, odbyło się spotkanie z emerytami służb mundurowych oraz mieszkańcami Częstochowy pod hasłem "Zmiana ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r w kontekście wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu RP". Wśród uczestników spotkania znaleźli się: Janusz Kwiecień - Vice Prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, Marek Balt - kandydat do Europarlamentu (KE-SLD), Paweł Wojtunik - były Szef CBA, kandydat do...


  • 2019-05-07
Aktualności

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2019 – SPOTKANIE W KATOWICACH 21.03.2019

Mocne deklaracje przedstawicieli Koalicji Europejskiej na spotkaniu w Katowicach w dniu 21 marca 2019 r. emerytów, rencistów i rodzin środowiska służb mundurowych woj. śląskiego.

Aktualności

ANDRZEJ ROZENEK W RYBNIKU

W dniu 27.07.2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku przy ul.Szafranka 7 odbyło się otwarte spotkanie zorganizowane przez Przewodniczącą Okręgu Rybnickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Grażynę Graś. Gościem spotkania, którego tematem były: ”Represje wobec emerytów mundurowych i ich rodzin” oraz tegoroczne wybory samorządowe był Kandydat na Prezydenta Miasta Warszawy - ANDRZEJ  ROZENEK.

Aktualności

10-LECIE KOŁA NR 27 SEiRP W MYSŁOWICACH

27 kwietnia 2018 r. członkowie Koła nr 27 SEiRP w Mysłowicach świętowali jubileusz 10 lat jego działania. Wsród zaproszonych na uroczyste spotkanie gości, obok śląskich działaczy SEiRP, znaleźli się także przedstawiciele Parlamentu, władz samorządowych, kierownictwa KMP w Mysłowicach i FSSM RP. Podczas spotkania, odznakami organizacyjnymi wyróżniono aktywistów Koła. (Zdjęcia z uroczystości TUTAJ)

  • 2018-05-14
Aktualności

5 KWIETNIA SPOTYKAMY SIĘ W KATOWICACH

Koło Miejskie Nr 12 Stowarzyszenia Emerytów I Rencistów Policyjnych W Katowicach, przy akceptacji ZW SEiRP w Katowicach, wraz z Wiceprzewodniczącym SLD - Markiem Baltem organizuje spotkanie w dniu 5 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 w KATOWICACH w Centrum Konferencyjnym przy ul. Żeliwnej 38, pt: „REPRESJE WOBEC EMERYTOWANYCH FUNKCJONARIUSZY SŁUŻB MUNDUROWYCH I ICH RODZIN".

Aktualności

SPOTKANIE W CIESZYNIE

W dniu 6 lutego 2018 r. w Cieszynie z inicjatywy przedstawicieli  emerytów służb mundurowych odbyło się spotkanie z Koordynatorem FSSM RP woj. śląskiego Ewą Macek i Koordynatorem- Krzysztofem Buchaczem. Celem spotkania było podsumowanie akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy zmieniającej „ustawę represyjną” z dnia 16 grudnia 2016 r.

Aktualności

5 STYCZNIA – SPOTKANIE Z ANDRZEJEM ROZENKIEM W KATOWICACH

Koło  Miejskie  nr 12  SEiRP  w  Katowicach  przy  akceptacji  ZW  SEiRP  w  Katowicach, wraz  z  Wiceprzewodniczącym  SLD Markiem  Baltem,  organizuje dnia 5 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Żeliwnej 38 w Katowicach spotkanie z Pełnomocnikiem  Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP Andrzejem Rozenkiem pt. „Obywatelska  Inicjatywa Ustawodawcza a ustawa represyjna z 16 grudnia 2016 r. dot. funkcjonariuszy  mundurowych oraz ich rodzin". Na spotkanie zaproszeni zostali posłowie na Sejm RP z PO i „.Nowoczesnej”, członkowie Zarządu SLD oraz przedstawiciele władz samorządowych...


  • 2018-01-03